اصلاح خط لبخند

اصلاح خط لبخند به پروسه ای گفته می شود که از طریق آن، لبخند فرد توسط یک یا چند تا از اعمال دندانپزشکی زیبایی مثل سفید کردن دندان، ترمیم های همرنگ دندان، ونیرها، لومینیرز، روکش ها یا بریج اصلاح می شود. هدف از اصلاح خط لبخند بهبود لبخند شما با توجه به ظاهر صورت، پوست، رنگ مو، دندانها، بافت لثه و لبها ی شما تا رسیدن به فرم ایده ال شما است. اصلاح خط لبخند برای هر فردی با توجه به انتظاراتش به طور اختصاصی و بر مبنای صحبت شما و دندانپزشک زیباییتان در مورد آنچه که از لبخندتان می خواهید و آنچه که از لبخندتان دوست ندارید انجام خواهد شد. دندانهای دچار تغییر رنگ و نامرتب اغلب چیزهایی هستند که باعث ناخشنودی فرد از لبخندش می شود و همگی به راحتی در یک جلسه ویزیت درمان می شوند.

چگونه یک اصلاح لبخند انجام می شود؟

در اصلاح لبخند در واقع این شما هستید که انتخاب می کنید چه کاری انجام شود و سوالی که باید پاسخ دهید این است که از چه چیز لبخندتان خوشتان نمی آید؟ صحبت در این مورد به دندانپزشکتان این ایده را می دهد که چه کارهایی را می تواند برای بهبود لبخند شما انجام دهد که شامل:

 • رنگ دندان:
  اگر از بدرنگی دندانتان رنج می برید ممکن است نتیجه سن، غذا یا نوشیدنی که می خورید یا دیگر فاکتورهای زرد کننده باشد که در مقاله دیگری به تفصیل درمورد آن صحبت شده است. در این موارد با درمانهای سفید کننده دندان یا بلیچینگ می توان زیبایی را برگرداند. در مواردی که تغییر رنگ شدید باشد و با بلیچینگ جواب ندهد درمانهای دیگری مثل لمینتها باید انجام شود.
 • نامرتبی:
  دندانهای نامرتب می توانند با درمانهای ارتودنسی invisalign یا با ونیرها صاف و مستقیم شوند.اصلاح خط لبخند
 • فضای بین دندانها:
  دندانهایی که بینشان فضا وجود دارد می توانند توسط ارتو یا لمینیتها بهبود پیدا کنند.اصلاح طرح لبخند، زیباسازی لبخند
 • عدم وجود دندان:
  نبود یک دندان به میزان زیادی روی زیبایی لبخند اثر می گذارد که می تواند توسط ایمپلنت یا بریج جایگزین شود.
 • دندان لب پر شده، شکسته یا نامتقارن:
  درمان این موارد با ترمیمهای همرنگ دندان یا لمینیتها می باشد.
 • عدم تقارن یا مشکل در صورت:
  با تکنولوژیهای مدرن می توان صورتی که در اثر سن یا عوامل دیگر نامتقارن شده را با فیلرها یا لیزرجوانسازی و متقارن کرد.
 • طول دندانها:
  اثر سن و سایشهای هر روزه نمای جوان دندانها را تغییر می دهد. درمان اصلاح لبخند برای دندانهای کوتاه شامل تغییر شکل و اصلاح طول آنها با درمانهای همرنگ کامپوزیتی یا لمینیتهای پرسلنی است.
 • نسبتهای دندانی:
  دریک لبخند زیبا باید تناسب بین دندانها، لثه و لب برقرار باشد و از نسبت طلایی پیروی کند.

درمانهای اصلاح لبخند:

قبل از اصلاح طرح لبخند باید سلامت دهان و دندان بررسی شود. هیچ قانون یکسانی برای اصلاح لبخند وجود ندارد. این فرایند پروسه های مختلف را در بر می گیرد که برای هر فرد با توجه به شرایط و خواسته هایش انجام می گیرد.
قبل از شروع کار، دندانپزشک زیبایی وضعیت دندانها، لثه و طریقه روی هم گذاشتن دندانها که به آن اکلوژن می گویند را بررسی می کند و هر کدام که نیاز به اصلاح داشته باشند را اصلاح می کند.
امروزه با آمدن نرم افزارهای اصلاح خط لبخند می توان قبل از هر کار با گرفتن عکس از بیمار و با استفاده از این نرم افزارها به بیمار نشان داده خواهد شد که لبخند وی در نهایت چه شکلی پیدا خواهد کرد.
مورد دیگری که به شما دور نمایی از وضعیت لبخدتان را نشان می دهد تهیه mock up می باشد. بدین صورت که در ابتدا قالبی از دندانهای شما تهیه می شود ودر لابراتوار با  استفاده از موم های خاص شکل نهایی و اصلاح شده دندانها روی کست گچی فرم داده می شود که بعد از تایید نهایی شما مراحل بعدی کار انجام خواهد شد.

هزینه اصلاح لبخند:

هزینه ها با توجه به نوع درمان انتخابی تا رسیدن به ایده ال شما بسیار متفاوت است. هر مشکل دیگری که در دهان و دندانهای شما وجود دارد به علت اینکه روی نتیجه و موفقیت درمان اصلاح لبخند شما اثر می گذارد باید رفع شود و این خود ممکن است هزینه درمان را بالا ببرد. بعضی از بیمه ها تا حدی هزینه های اصلاح لبخند را  پوشش می دهند فلذا حتماً با بیمه گذار خود مشورت کنید.

از آنجا که هدف ما در این مرکز رضایت مراجعه کنندگان می باشد، از این رو سعی شده که مناسب ترین قیمت ها و با توجه به تعرفه های سازمان نظام پزشکی اخذ شود، در عین اینکه سعی شده کیفیت کارها با رعایت بالاترین استانداردها و استفاده از جدیدترین تجهیزات ومواد در بالاترین حد خود انجام شود.

تنها هدف ما این است که پاسخگوی اعتماد شما باشیم.