ایمپلنت پانچ

سوال خیلی از افراد این است که ایمپلنت پانچ چیست؟ خب در اکثر اوقات، زمانی که پزشک بخواهد ایمپلنت را درون استخوان دندان قرار دهد از جراحی استفاده می کند. اما در یک صورت می توان از روش دیگری که به ایمپلنت پانچ موسوم است نیز استفاده کند. در واقع زمانی که به استخوان دندان بیمار، پیوندی نیاز نباشد، می توان از روش پانچ یا همان بدون جراحی بهره برد. مزیت این روش این است که بعد از جراحی، بیمار دردی را حس نخواهد کرد و یا بسیار کم خواهد بود.

ایمپلنت پانچ

ضمن اینکه خونریزی در حین جراحی نیز بسیار اندک خواهد بود. در واقع این روش برای کسانی که از بیماری قلبی رنج می برند و یا فشارخون دارند، بسیار مناسب خواهد بود. تورم و کبودی نیز بعد از انجام این روش رخ نخواهد داد. همچنین بیمار نیازی به بخیه حس نخواهد کرد. ایمپلنت پانچ یکی از بهترین روش های قرار دادن پروتز دندان به حساب می آید که مانند پر کردن دندان می باشد، چرا که بیمار نیازی به استراحت بعد از عمل نخواهد داشت.

 

هزینه ایمپلنت دیجیتال

در روش ایمپلنت دیجیتال، پزشک معالج می بایست توانمندی بسیاری داشته باشد تا از بروز مشکلات پس از انجام ایمپلنت جلوگیری بعمل آید. به همین دلیل، ممکن است که هزینه ایمپلنت دیجیتال کمی از روش های سنتی بیشتر شود. هر چند با توجه به اینکه در روش ایمپلنت دیجیتال با توجه به اینکه از کامپیوتر برای هدایت عمل استفاده می شود، در دراز مدت می تواند صرفه جویی هزینه را در برداشته باشد.

قیمت پانچ دندان

فیلم ایمپلنت به روش پانچ

برای اینکه بیماران با نحوه قرار دادن ایمپلنت به روش پانچ آشنا شوند ضمن ارائه توضیحات فیلم ایمپلنت به روش پانچ را نیز در ادامه قرار خواهیم داد. در واقع در مرحله ابتدائی این روش، پس از بررسی و ترمیم دندان، دندان های موقت در جای خود قرار داده خواهند شد تا زمان مناسب برای قرار دادن ایمپلنت اصلی از راه برسد. در نظر بگیرید که این دندان های موقت مانند دندان های طبیعی عمل خواهند کرد. در مرحله بعدی که معمولاً بعد از سه ماه خواهد بود، زمانی است که ایمپلنت به استخوان فک جفت و جور شده است، سپس بیمار جهت قالب گیری دندان به پزشک مراجعه کرده و تقریباً بعد از یکی دو هفته ایمپلنت نهایی قرار داده خواهد شد.

 

ایمپلنت دیجیتالی چیست

ایمپلنت دیجیتالی روش بسیار مناسبی برای جایگزینی دندان است که با این علم می توان در آینده ای نزدیک امیدوار بود که کاملاً جای روش های سنتی را بگیرد. در این روش جراحی بسیار راحت تری خواهیم داشت که معمولاً یک ربع به طول انجام خواهد کشید و نهایتاً در چند جلسه به اتمام خواهد رسید. در ایمپلنت دیجیتالی وسیله ای وجود دارد که کاملاً مکان کاشت ایمپلنت را تعیین می کند که این کار سبب مقاومت و پایداری شکل دندان خواهد شد.

ایمپلنت دیجیتال

قیمت ایمپلنت بدون جراحی

مسلماً برآورد قیمت خصوصاً برای درمان های مربوط به دندان یکی از ضروری‌ترین مواردی که هر بیمار قبل از هر کاری آن را انجام می دهد. قیمت ایمپلنت بدون جراحی نیز بسته به عوامل زیادی دارد. اول اینکه آیا دندان یا دندان های مورد نظر مشکل دیگری مانند عفونت دارند یا خیر. استفاده از ایمپلنت نیز یکی دیگر از شرایط تعیین قیمت است. هر چند با توجه به پیشرفت علم و راحت تر شدن انجام ایمپلنت خصوصاً در روش ایمپلنت بدون جراحی قیمت ها کاهش یافته است.

 

قیمت پانچ دندان

پانچ دندان روشی برای قرار دادن ایمپلنت است که بدون جراحی و خونریزی انجام خواهد شد. قیمت پانچ دندان با توجه به مهارت پزشک، نوع ایمپلنت استفاده شده و تعداد جلسات مورد نیاز تعیین می شود. با این حال این روش از پروتز دندان نسبت به سایر روش های سنتی جایگزینی دندان از هزینه کمتری برخوردار است.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]