لمینت برای کدام دندان ها نیاز است؟

//لمینت برای کدام دندان ها نیاز است؟

لمینت برای کدام دندان ها نیاز است؟

همانگونه که می دانید سفیدی و مرتب بودن دندان ها تأثیر بسزایی در زیبایی لبخند وچهره دارد. از لمینت برای سفید کردن دندان استفاده میشود. برای استفاده از لمینت روی دندان توسط پزشک لایه ای تراشیده می شود. لمینت ها جنس های متفاوت و رنگ های مختلفی دارند، ولی چه کسانی و چه دندان هایی نیاز به لمینت دارند؟
برای اصلاح شکل و رنگ دندان ها و برای رفع شکستگی ها و فرسایش های زیاد دندانی که با بالا رفتن سن در در دندان ها بوجود می آید از لمینت دندان استفاده می شود.

استفاده از قرص تتراسایکلین در زمان بارداری باعث تغییر رنگ دندان های نوزاد میشود، فلورایدهای موجود در آب چاه ها  باعث ایجاد لکه های سفید رنگ روی دندان می شوند به همین دلیل افرادی که در جنوب کشور زندگی میکنند به دلیل استفاده از آب چاه  روی دندان هایشان لکه های سفید ایجاد میشود و لمینت روشی مناسب برای از بین بردن این لکه ها است.

برای انجام لمینت دقت زیادی لازم است زیرا روی دندان به اندازه ۲ میلی متر تراش داده میشود و ممکن است لمینت شکسته شود و یا جدا شود. برای چسباندن لمینت باید از مواد مناسب استفاده شود که موجب تغییر رنگ چسب نشود و ظاهری ناخوشایند به وجود نیاید. همچنین در تراشیدن دندان باید دقت زیادی شود زیرا بیش از حد تراش دادن دندان باعث حساسیت و احساس تیر کشیدن دندان می شود.

می توان گفت تقریبأ نیمی از مراجعه کنندگان برای انجام لمینت نیازی به انجام این کار ندارند.

عموم افراد بدون تجربه و بدون دیدن آموزش کافی و طی دوره های دو، سه روزه آموزشی مبادرت به کار گذاشتن لمینت میکنند که صلاحیت انجام این کار را ندارند. بنابراین توصیه می شود کار گذاشتن لمینت توسط متخصص انجام شود.
به دلیل اینکه برای کار گذاشتن لمینت دندان ها تراش داده می شوند و امکان برگشت دندان به حالت قبل وجود ندارد برای دندان هایی که نقصی ندارند نباید از لمینت استفاده کرد.

برای اصلاح طرح لبخند و زیبا شدن لبخند باید از روش های ساده تر مثل کامپوزیت یا لمینت های تیکه ای و ساده استفاده کرد و در صورت نتیجه نگرفتن می توان از لمینت استفاده کرد.

۱۳۹۶-۷-۱۹ ۱۴:۴۵:۵۰ +۰۳:۳۰مهر ۱۹ام, ۱۳۹۶|برچسب ها: , |